Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Oryginalny prezent dla dziewczyny 2018

Niebanalny upominek dla dziewczyny

Dzień Kobiet kojarzy się ze świętem z tradycjami, może nie tyle głęboko zakorzenionym w historii, co odnoszącym się tradycyjnie do określonej grupy społecznej – kobiet właśnie. Mimo że jest to kategoria obejmująca swoim zasięgiem cały rodzaj niewieści, w naszej mentalności odnosi się do pań dorosłych.

Sprawa pogłębia się tym bardzie j w kontekście święta 8 marca. Przecież w swoich początkach obejmowało ono zasięgiem matki-Polki: kobiety pracujące zawodowo, mające męża, dzieci i służące do tego dobru Polski Ludowej. Gdzie dziś szukać takich niewiast? Jeśli tylko odrobinę zmieni się optykę i zniesie te wszystkie powinności z piedestału, okaże się, że całe mnóstwo współczesnych kobiet wpisuje się z nawiązką w kategorię bohaterek. Tylko niekoniecznie wiesza się ich zdjęcia w zakładach pracy i ustanawia przodowniczkami pracy.

Co ciekawe, kobietami, które chcą obchodzić Międzynarodowy Dzień Kobiet, są bardzo często dziewczyny zupełnie młode, które po prostu czują się kobietami. Czy one też oczekują goździka i pary nylonowych rajstop? Owszem, ale zapewne w dużo bardziej nowoczesnym wydaniu.

Prezent dla młodej dziewczyny z okazji Święta Kobiet ma być miłym gestem od mężczyzny, który w ten sposób pragnie wyrazić swoją radość, że obdarowana czyni jego męski świat piękniejszym i pełniejszym. Takie podejście implikuje podstawową cechę kobiecego upominku – powinien to być optymistyczny i sympatyczny drobiazg.

Doskonale w takiej roli sprawdzają się wszelkiej maści kartki na Święto Kobiet. Jeśli żaden z Panów nie ma ochoty ani weny na wymyślanie oryginalnych życzeń, bez problemu znajdzie setki przykładów w Internecie.  Do kartki oczywiście idealnie pasuje kwiatek – wcale nie goździk lub tulipan. Młoda Pani z pewnością doceni mniej obciążone tradycją kwiecia, jak słonecznik, bukiecik pierwiosnków, margaretki czy może wręcz – zupełnie egzotyczną roślinę.

Do podstawowego zestawu 8-marcowego z powodzeniem można dodać ładną biżuterię, książkę albo bilet do kina. Bardziej niż wydźwięk materialny liczy się pamięć i gest. Bez względu na wiek bowiem tego dnia każda kobieta powinna poczuć się dumna z bycia wnuczką Ewy.