Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Szkolne przedstawienie z okazji Dnia Kobiet 2018

Przykładowy scenariusz z okazji Dnia Kobiet

Dzień Kobiet to coroczne święto, które jest obchodzone jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie. Zostało ono uchwalone w 1910 roku przez Międzynarodówkę Socjalistyczną w Kopenhadze. Wielu osobom do dnia dzisiejszego święto to kojarzy się przede wszystkim z masowym wręczaniem goździków. Tak Dzień Kobiet był obchodzony głównie w okresie PRL-u.

Współcześnie z okazji Dnia Kobiet kobiety wciąż są obdarowywane kwiatami, ale coraz częściej wręcza im się także inne drobiazgi. Co więcej, z okazji tego święta organizowane są także różnego rodzaju przemówienia i przedstawienia w szkole, które mają na celu przede wszystkim przybliżenie historii związanej z walką o równouprawnienie kobiet.

Przykładowy scenariusz z okazji Dnia Kobiet idealnie sprawdzi się w trakcie szkolnego przedstawienia lub akademii. W takim przedstawieniu mogą wziąć udział uczniowie – przedstawienie z okazji Dnia Kobiet może obyć się na przykład na sali gimnastycznej, ale można  je również zorganizować na szkolnym korytarzu.

Szkolna akademia może rozpocząć się przemówieniem na Dzień Kobiet. Takie przemówienie może stanowić wstęp do uroczystości – zgromadzone kobiety można przywitać kwiatami, można również przygotować dla nich drobny poczęstunek. Przemówienie można zakończyć następującymi słowami: „Pragniemy bardzo serdecznie powitać wszystkich zgromadzonych na naszej szkolnej uroczystości i przekazać jej prowadzenie chłopcom”.

Scenariusz uroczystości z okazji Dnia Kobiet może dotyczyć historii święta obchodzonego 8 marca – można w kilku zdaniach przedstawić jego historię, a także ideę. W scenariuszu mogą też znaleźć się piosenki, chociażby takie jak:

„Dzień Kobiet! Dzień Kobiet!
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek.
Uśmiechy są dla nich,
melodia zaraz popłynie”

Chłopcy w trakcie szkolnego przedstawienia z okazji Dnia Kobiet mogą też rozegrać różne scenki. Mogą one przedstawiać na przykład rolę kobiet we współczesnym świecie lub ukazywać odpowiedź na pytanie: po co na świecie są kobiety. W przypadku oficjalnego scenariusza na Dzień Kobiet można też wybrać kilku chłopców do recytowania wierszy o kobietach. Przedstawienie należy zakończyć oficjalnym podsumowaniem, w którym można na przykład docenić rolę kobiet.

Można też przygotować śmieszny scenariusz przedstawienia na Dzień Kobiet, ukazując w ten sposób święto 8 marca na wesoło. Niezależnie od tego jednak, po jaki scenariusz sięgniemy, warto szkolną akademię z okazji Dnia Kobiet zakończyć życzeniami dla pań. Przedstawienie można zakończyć chociażby w następujący sposób: „Nasz krótki program dobiega już końca, więc razem chcielibyśmy teraz złożyć Wam, drogie Panie, najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta: zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń”.