Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kartki z okazji Dnia Kobiet 2018

Piękne kartki na Dzień Kobiet

8 marca to jedna z tych świątecznych okazji w roku, kiedy obdarowuje się wybrane osoby życzeniami, prezentami oraz wręcza się kartkę upominkową. O ile jednak pozostałe tego typu święta w roku zarezerwowane są dla osób, które cieszą się specjalnymi względami i są związane bliską relacją z obdarowującym, o tyle Święto Kobiet nie wymaga takich warunków.

Międzynarodowy Dzień Kobiet został bowiem ustanowiony ku chwale i czci wszystkich niewiast, bez względu na ich stosunki z innymi osobami. W tym dniu wszystkie kobiety – zamężne, wolne, w podeszłym wieku i te zupełnie młode powinny poczuć, że to dobrze, że są na świecie i że męska część ludzkości pragnie im za to podziękować i okazać swoje zadowolenie.

Przyjęło się uszczęśliwiać Panie w tym dniu upominkami, kwiatami, drobnymi gestami pamięci. Jeśli mężczyzna pragnie obdarować kobietę, z którą jest w jakiś sposób związany, powinien postarać się o sympatyczny prezent. Jeśli jednak chce sprawić przyjemność np. koleżance z pracy albo zadbać o dodatek do prezentu, znakomicie spełni się w tej roli odpowiednio wybrana i przygotowana kartka z życzeniami.

Modeli kartek na Dzień Kobiet oczywiście jest mnóstwo. Te najbardziej klasyczne, nadające się np. dla mamy lub babci, to eleganckie karty z kwiatami. Kiedyś w modzie były rozkładane kartki grające, jednak jako że najczęściej wydawały dość upiorny blaszany dźwięk zamiast kojącej zmysły melodyjki, na szczęście odeszły do lamusa. Kartkę elegancką obowiązkowo wkładamy w ładną kopertę, a życzenia wypisujemy piórem lub czarnym cienkopisem.

Inny rodzaj kartek to te robione ręcznie. W przypadku Dnia Kobiet nie jest to zadanie przesadnie skomplikowane, ze względu na  łatwość dobrania wiodącej stylistyki. Święto to po pierwsze powinno być wyrazem radości i być przepełnione uśmiechem, a po drugie kojarzy się już bardzo mocno z nadchodzącą wiosną. Wszystkie więc motywy słońca, zieleni, natury, a z drugiej strony żartobliwych skojarzeń i pełne lekkości są znakomita bazą pod stworzenie wyjątkowej kobiecej kartki.

Ostatnią grupą są coraz bardziej popularne kartki elektroniczne na Dzień Kobiet. Przygotowywane i wysyłane w Internecie są dobra propozycją dla wszystkich spóźnialskich i ceniących sobie przekazywanie uczuć on-line.