Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dekoracja klasy na Dzień Kobiet 2018

Dekoracje na 8 marca

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, które prawdopodobnie było obchodzone już przez starożytnych Rzymian. W Polsce uroczystość ta została jednak doceniona dopiero po II wojnie światowej – oficjalnie Dzień Kobiet został ustalony przez Międzynarodówkę Socjalistyczną w Kopenhadze w 1910 roku.

W wielu szkołach organizuje się przedstawienia z okazji 8 marca, których celem jest nie tylko przybliżenie idei tego święta, ale również docenienie roli pań na świecie. Takie szkolne przedstawienia i akademie na ogół w tym dniu są prowadzone przez chłopców – to oni również wręczają kobietom kwiaty oraz różnego rodzaju drobne upominki.

Organizacja szkolnego przedstawienia z okazji Dnia Kobiet wiąże się z przygotowaniem odpowiednich dekoracji. Takie akademie zazwyczaj odbywają się na korytarzach, w salach gimnastycznych lub w szkolnych klasach. Miejsce, w którym zostanie zorganizowana cała uroczystość można przyozdobić na przykład kwiatami wykonanymi z papieru oraz bibuły. Takie dodatki idealnie sprawdzą się jako dekoracje na szkolne przedstawienie.

Dekoracje na 8 marca mogą być bardzo różne. Korytarz lub salę gimnastyczną można przyozdobić kwiatami, ale można też sięgnąć po własnoręcznie wykonane plakaty. Na plakacie może pojawić się wizerunek kobiety, ale można na nim także napisać ciekawy cytat, fragment wiersza lub piosenki poruszającej tematykę dnia 8 marca. Na ścianach klasy czy korytarza mogą też pojawić się ilustracje kobiet.

Ozdoby na Dzień Kobiet powinny urzekać estetyką i precyzją wykonania. Na ścianach mogą pojawić się nie tylko kwiaty czy ilustracje – można też powiesić na nich kolorowe serduszka czy wiele innych ozdób. Warto też zwrócić uwagę na dekorację klasy na 8 marca – klasę można udekorować na przykład balonikami lub kwiatami.

Chłopcy z okazji Dnia Kobiet mogą ponadto przygotować laurki, które zostaną wręczone dziewczynom w trakcie lub po zakończeniu się szkolnego przedstawienia. Na laurkach mogą pojawić się różne symbole – ale najciekawsze będą laurki z kwiatami, na przykład z tulipanami.

Dzień Kobiet to niewątpliwie święto, które kojarzy się nam z początkiem wiosny. Dlatego dekoracje na 8 marca do szkoły powinny być radosne i kolorowe. Obok ozdób z papieru czy bibuły w klasach lub na korytarzach mogą też pojawić się piękne kompozycje w szklanych lub ceramicznych wazonach. W takich naczyniach najlepiej oczywiście będą prezentować się żywe kwiaty – mogą to być tulipany, róże lub goździki, które niegdyś masowo były wręczane kobietom z okazji ich święta.